Baza obiektów

Fortyfikacje w Polsce XIX i XXw 

Nr 0202


Teren: 

Polska wschodnia

Rodzaj obiektu

Zespół obiektów

Linia fortyfikacyjna

Niemiecka
Lokalizacja Wólka Plebańska Gm. Biała Podlaska
Opis obiektu  Wysadzone w powietrze prawdopodobnie przez wycofujących się Niemców schrony i bunkry wykonane z żelbetonu ściany o grubości od 30cm do około 1metra. Wokół widoczne linie okopów. Całość zachowana w bardzo złym stanie porośnięta młodym gęstym lasem.
 
Opis dojazdu  Drogą nr.812 z Białej Podlaskiej docieramy do wsi Wólka Plebańska. Drogą asfaltową dojeżdżamy do sklepu spożywczego położonego w środku wsi, a następnie wjeżdżamy na drogę polną mijamy sklep po prawej stronie, po przejechaniu około 1,5 km docieramy do niewielkiego lasu, dalej jedziemy drogą polną, po wyjechaniu z lasu po prawej stronie będziemy mieli zabudowania gospodarskie, zaś po lewej stronie drogi ogrodzenie z drutu kolczastego lotniska. Obiekty są bardzo słabo widoczne z drogi gdy dotrzemy do ostatniego domu po prawej przed rzeką Rudka jesteśmy na miejscu. Całość ruin jest porośnięta gęstym lasem i rozciągnięta na bardzo dużym terenie. Największe obiekty odnajdziemy za młodym sosnowym laskiem przed ostatnim domem, zaś linie okopów z wysadzonymi bunkrami znajdują się za ostatnim domem w olchowym lasku.

 
Autor wpisu

 

Andrzaj K. aloszak@poczta.fm
Inne informacje Należy pamiętać aby nie przekraczać ogrodzenia lotniska gdyż jest ono strzeżone, poza tym nie ma tam nic ciekawego.
Uwagi

 

Zobacz też:
 
Chcesz uzupełnić wpis? 
Chcesz dopisać nowy obiekt?

 

UWAGA: Zwiedzanie tylko na własną odpowiedzialność !  We wszystkich obiektach należy zachować szczególną ostrożność !
Wszelkie informacje podawane są na odpowiedzialność  autorów.
Dane osobowe podano za zgodą autora wpisu.

 

 © Fortyfikacje w Polsce/ http://www.fortress.prv.pl / Forti 2006