Baza obiektów

Fortyfikacje w Polsce XIX i XXw 

Nr 0053


Teren: 

Polska wschodnia

Rodzaj obiektu

Zespół obiektów

Linia fortyfikacyjna

Rosyjska Twierdza Dęblin
Lokalizacja Dęblin
Opis obiektu Budowla carska glównie z czerwonej cegły, aczkolwiek są też obiekty z betonu (beton z dużymi kawałkami kamieni), najlepiej zachowany obiekt to oczywiście sama twierdza ale obecnie jest tam jednostka wojskowa. Drugi dobrze zachowany obiekt to fort II - Mierzwiazczka - (chyba dobrze napisalem?) Nieruchomość stanowi teren zabudowany 17 budowlami, pozostałościami dawnego fortu obronnego wraz z obwałowaniami ziemnymi. Przed fortem znajduje się fosa. Dojazd do nieruchomości bardzo dobry - drogą asfaltową. Od centrum miasta nieruchomość oddalona o ok. 3 km. Teren nie posiada uzbrojenia. Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków województwa lubelskiego. W skład nieruchomości wchodzą: grunt zabudowany o pow. 26,5 ha 17 zabytkowych budowli o łącznej pow. użytkowej - 1150 m2.
Opis dojazdu Fort II: obiekt znajduje się koło drogi Dęblin - Ryki (przez jednostkę wojskową Stawy) trudno go nie zauważyć. Twierdza: jadąc z Dęblina na Puławy (Kazimierz Dolny) przed mostem nad Wieprzem (po prawo) główna brama, oraz drugie miejsce widokowe z mostu na Wiśle.
Autor wpisu

 

Bobee bobeee@poczta.onet.pl
Inne informacje Wymienione obiekty w miarę w dobrym stanie , jest jeszcze kilka obiektów w okolicy (pozostałe forty , ale są w gorszym stanie). 
Uwagi

 

Zobacz też: 194
Parę fotek z fortu II na stronie http://bobeee.republika.pl (w dziele paintball)
Chcesz uzupełnić wpis? 
Chcesz dopisać nowy obiekt?

 

UWAGA: Zwiedzanie tylko na własną odpowiedzialność !  We wszystkich obiektach należy zachować szczególną ostrożność !
Wszelkie informacje podawane są na odpowiedzialność  autorów.
Dane osobowe podano za zgodą autora wpisu.

 

 © Fortyfikacje w Polsce/ http://www.fortress.prv.pl / Forti 2006