Baza obiektów

Fortyfikacje w Polsce XIX i XXw 

Nr 0154


Teren: 

Polska północna

Rodzaj obiektu

Zespół obiektów

Linia fortyfikacyjna

Niemiecka Pozycja Olsztynecka
Lokalizacja Małszewo
Opis obiektu 1.Schron bierny piechoty, dwukomorowy oznaczenie (L105) stan dobry - brak drzwi, miejsce na składowanie amunicji.

2.L103 jest takim samym obiektem jak omówiony wcześniej  jednak ciekawe jest jego położenie, i sposób w jaki został "odkryty". Leży on przy południowej stronie drogi prowadzącej od skrzyżowania leśnych dróg na północ od jeziora Małszewskiego, natomiast jego obrys jest w miarę dobrze widoczny z samego leśnego duktu - dosyć charakterystycznego bo dwupasmowego :) - idąc od strony wspomnianego skrzyżowania należy po 800 metrach zacząć wypatrywać wzgórza lub raczej kępy sosen i świerków po lewej stronie drogi. Trafiliśmy (arsoon i ortelsburger) na niego prawie na czuja gdzie? około 2004 roku po raz pierwszy. Wyznaczyliśmy poprostu azymut pobrany według położenia ściany czołowej L104 i dalej już poszło lub raczej poszliśmy przez chaszcze i przesieki po czy jak dotarliśmy na miejsce to okazało się iż domniemany schron jest usytuowany jakieś 20 metrów od drogi. Schron ma lepiej zachowane zejściówki i samo wnętrze jest mniej pomazane i zaśmiecone. Schron jest w podobnym stanie jak ten za Małszewem - L104. I także trzeba uważać na zapadlisko przy wejściu.

Opis dojazdu 1.Za miejscowością Burdąg (droga Jedwabno - Pasym) skręcamy na miejscowość Małszewo. Przechodzimy przez całą wieś i trafiamy na dwie drogi wybieramy tą na miascowośc Rutki. Idą w stronę lasu schron znajduje się po lewej stronie drogi zaraz za linią lasu.

2.j/w

Autor wpisu

 

1. Stankiewicz Jakub ortelsburger@tlen.pl
2. ortelsburger@o2.pl
Inne informacje Jest to część linii łączącej Pozycje Olsztynecką i Szczycieńską Pozycje Leśną - w okolicy dużo innych obiektów.
Uwagi

 

Zobacz też:
 
Chcesz uzupełnić wpis? 
Chcesz dopisać nowy obiekt?

 

UWAGA: Zwiedzanie tylko na własną odpowiedzialność !  We wszystkich obiektach należy zachować szczególną ostrożność !
Wszelkie informacje podawane są na odpowiedzialność  autorów.
Dane osobowe podano za zgodą autora wpisu.

 

 © Fortyfikacje w Polsce/ http://www.fortress.prv.pl / Forti 2006