Baza obiektów

Fortyfikacje w Polsce XIX i XXw 

Nr 0167


Teren: 

Polska południowa

Rodzaj obiektu

Schron

Linia fortyfikacyjna

Brak danych
Lokalizacja Kleszczów (powiat gliwicki, gmina Rudziniec)
Opis obiektu Mały bunkier (ok. 2 metry x 2 metry) zbudowany w całości z betonu zbrojonego metalowymi prętami. Jest zwieńczony dachem o kształcie nisko nad ziemią rozpościerającego się ostrosłupa. Otwory strzelnicze są umieszczone po jednym w każdej z trzech ścian (w czwartej znajduje się wejście), znajdują się one tuż nad gruntem pod okapami dachu. Wysokość obiektu od podstawy równa się prawdopodobnie wysokości dorosłego człowieka. Piszę prawdopodobnie, gdyż bunkier ten jest zasypany śmieciami na pułap 50 cm poniżej gruntu.
Opis dojazdu Jadąc od Gliwic ul. Kozielską przez dzielnicę Brzezinka wjeżdżamy do wsi Kleszczów. W Kleszczowie skręcamy w drugą polną drogę po lewej. Wiedzie ona do młodnika ogrodzonego zieloną siatką mieszczącego się jakieś 100 metrów od brzegu lasu. Jednak na samym skraju lasu znajduje się opisywany bunkier
Autor wpisu

 

Dominik Ćwikliński cwiklinskid@interia.pl tel:694-619-283
Inne informacje Bardzo zaintrygował mnie ten obiekt, gdyż raczej nie należy do żadnej lini fortyfikacyjnej. Na pewno nie należy do Obszaru Warownego Śląsk i raczej też nie jest częścią umocnień, które zostały zbudowane przez Niemców w opozycji do OWŚ?. Prosił bym o poinformowanie mnie cóż to za obiekt. 
Uwagi

 

Zobacz też:
 
Chcesz uzupełnić wpis? 
Chcesz dopisać nowy obiekt?

 

UWAGA: Zwiedzanie tylko na własną odpowiedzialność !  We wszystkich obiektach należy zachować szczególną ostrożność !
Wszelkie informacje podawane są na odpowiedzialność  autorów.
Dane osobowe podano za zgodą autora wpisu.

 

 © Fortyfikacje w Polsce/ http://www.fortress.prv.pl / Forti 2006