Baza obiektów

Fortyfikacje w Polsce XIX i XXw 

Nr 0094


Teren: 

Polska centralna

Rodzaj obiektu

Zespół obiektów

Linia fortyfikacyjna

Rosyjska Twierdza Modlin
Lokalizacja Cybulice Małe
Opis obiektu 1.fort ziemno-betonowy w bardzo dobrym stanie. Zachowane koszary szyjowe, kaponiera w fosie szyjowej, kaponiera przeciw skarpowa (częściowo wysadzona), galeria w przeciwskarpie, galeria strzelecka, 4 przelotnie, 3 tradytory, 2 schrony pogotowia, stanowiska piechoty. Zachowana jedna kopuła obserwacyjna, miejsce po drugiej zabetonowane. Wszystkie poterny dostępne. Konieczna latarka - dziury w podłogach. W lato mało widoczny, bardzo zarośnięty

2. Kilka prochowni mających za zadanie "obsługę" fortów Twierdzy Modlin. W niektórych zachowany interesujący system wentylacyjny, ale oprócz tego obiekty niemal identyczne. To tu więziono i torturowano księdza Jerzego Popiełuszkę !

 
Opis dojazdu 1.droga nr 579 z Leszna od Kazunia, trzeba skręcić w Cybulicach M na drogę do Grochale N., droga leśna w lewo prowadzi na estakadę do koszar szyjowych.

2. Gdy jedzie się do Fortu VII w Cybulicach, to należy 200m wcześniej skręcić w prawo, w leśną drogę. Stąd kierować się jeszcze bardziej w prawo. Największe ze skarp, które się zobaczy, kryją z przeciwnej strony wejścia do prochowni.

 
Autor wpisu

 

1. artur.jakobczak@peri.pol.pl
2. (...) 
Inne informacje  Najlepiej zwiedzać jesienią lub zimą
Uwagi

 

Zobacz też:
 
Chcesz uzupełnić wpis? 
Chcesz dopisać nowy obiekt?

 

UWAGA: Zwiedzanie tylko na własną odpowiedzialność !  We wszystkich obiektach należy zachować szczególną ostrożność !
Wszelkie informacje podawane są na odpowiedzialność  autorów.
Dane osobowe podano za zgodą autora wpisu.

 

 © Fortyfikacje w Polsce/ http://www.fortress.prv.pl / Forti 2006